Adıyamanlılar Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Adıyamanlılar Vakfı, İstanbul Üniversitelerinde ve Adıyaman Üniversitesi'nde okuyan, nüfus kütüğü Adıyaman olan öğrencilere burs vermektedir.

 

Adıyamanlılar Vakfı Bursu

Andorid uygulamamız indir

1) Adıyamanlı olmak; 

Başvuran öğrencinin veya babasının, dedesinin vb. kütüğünün Adıyaman görünmesi gerekmektedir. Kütüğü Adıyaman olmayıp doğum yeri Adıyaman görünenler Adıyaman’lı  sayılmayacaktır.

2) İstanbul’daki Üniversitelerde veya Adıyaman Üniversitesinde Öğrenci olmak;

Özel Üniversitelerde okuyanların % 100 burslu okuyor olmaları gerekmektedir. Özel üniversitelerde ücretli okuyanlar,%75, %50, %25 burslu okusalar dahi burs başvurusunda bulunamazlar.

İstanbul ve Adıyaman dışında okuyan öğrencilerimize kısıtlı bütçemizden dolayı burs desteği sağlayamamaktayız. Bu durumdaki öğrencilerimiz burs başvurusunda bulunamazlar. Uzaktan eğitim veya açıköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerimize burs verilmemektedir.

3) Ön lisans veya Lisans öğrencisi olmak;  

Yüksek lisans veya Doktora öğrencileri burs başvurusunda bulunamazlar.

4) Maddi desteğe muhtaç olmak; 

Burs başvurusunda bulunan öğrenci, burs almaya hak kazanırsa, maddi desteğe ihtiyacı olduğunu vakfımızın kendisinden isteyeceği belgelerle ispatlamak zorundadır.

5) Başarılı Olmak;

Ara sınıflar için sözkonusu olan bir şarttır. Hazırlık okuyan öğrencinin, hazırlık sınıfını geçmiş olması gerekmektedir. Çok özel bir durumu veya mazereti olmayıp, zayıfı olan öğrenci burs başvurusunda bulunamaz.

Başvuru web sayfasından  yapılacaktır. Adıyaman Üniversitesinde okuyan öğrenciler burs başvuru çıktısını alıp, imzaladıktan sonra 30 Eylül 2016 Cuma gününe kadar Vakfın Adıyaman şubesine elden, posta vb. bir şekilde ileteceklerdir. İstanbul'daki üniversitelerde okuyan öğrenciler ise mülakata gelirken başvuru çıktısını yanlarında getireceklerdir.

Başvuru Eylül ayında gerçekleşmektedir.

Ek gelir arayan öğrencilere tavsiyemizdir...
 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share