Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bursları

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından Lisans, Yüksek Lisans, ve Doktora öğrencilerine eğitim ve araştırma bursları verilecektir. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sitesinde yaptığı açıklama da burs başvuru koşulları, burs başvuru için gerekli belgeler, burs başvurusu için son tarih, burs başvurusunun nasıl yapılacağı dair bilgiler paylaştı.

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bursu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu Başkanlığı tarafından; sosyal ve beşerî bilimler alanında ülke için öncelikli konularda uygulanacak projelere katılacak lisans öğrencilerine yurt içi eğitim bursu verilecektir. 

Burs Haberleri için ogrenciislerim.com 'u takip edin 

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum tarafından internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada burs başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruda bulunmamalarına dikkat çekti. İnternetten yapılan burs başvurusu sadece e-Devlet üzerinden e-Hizmetler bağlantısındaki Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu başlığı altındaki burs uygulamasından yapılacaktır. Başka bir kanalda yapılan burs başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

TÜM BURS HABERLERİ İÇİN TIKLA

Burs Başvurusu için Son Tarih

22 Kasım 2018'dır. Bu tarihten sonra yapılacak karşılıksız burs başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvurular Sona Ermiştir.

AKBANK Öğrenci Kredi Kartı avantajlarından yararlanmak için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share