Başbakanlık VGM Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yükseköğrenim, ortaöğrenim ve yabancı uyruklu öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Yükseköğrenim Burs sonuçları, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olmaktadır. Kendisine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs çıkan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan faydalanamamaktadır.

Geçen yıl eğitim öğretim yılında Ortağrenim Burs miktarı: 60 TL Yükseköğrenim Burs mikarı:250 TL Yabancı Uyruklu Burs miktarı ise 500 TL olarak belirlnmişti.

Burs Başvurusu için Son Tarih

burs başvuruları eğitim yılının başında Eylül ve Ekim ayları arasında alınmaktadır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, VGM sitesinden online olarak yapılmaktadır.

AKBANK Öğrenci Kredi Kartı avantajlarından yararlanmak için TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share