BEYHUDER Derneği Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

BEYHUDER, İstanbul’da okuyan Beyşehir, Hüyük ve Derebucaklı üniversite öğrencilerini desteklemek ve gençleri aktif olmaya yönlendirmek amacıyla burs arayan öğrencilere burs imkânı sunmaktadır.

 

BEYHUDER Derneği Bursu

Dernek yaptığı burs duyurusunda; geri ödemesiz burs başvurusunda sadece istanbulda okuyan üniversite öğrencilerinin başvurularını alacağını belirtmiştir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Maddi İmkandan Mahrum Olmak
  • Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak
  • İstanbul’daki Üniversitelerde 4 yıl ve üzeri bir fakültede okumak ve başarılı bir öğrenci olmak
  • Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülteye giriş puan sırasına göre önde olmak
  • Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
  • Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.
  • Vakıf ve özel üniversitelerde ücretli okuyanlar ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlarında okuyanlar, evliler burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyanlar başvuru yapabilirler.

Burs Başvurusu için Son Tarih

29 Eylül 2019'dur.

​Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız Burs başvuruları, online olarak alınacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share