BEYHUDER Derneği Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

BEYHUDER, İstanbul’da okuyan Beyşehir, Hüyük ve Derebucaklı üniversite öğrencilerini desteklemek ve gençleri aktif olmaya yönlendirmek amacıyla burs imkânı sunmaktadır.

Facebook Twitter Google+ Share

BEYHUDER Derneği Bursu

Burs haberlerini twitter'dan takip et

Başvuru yapacaklarda aranan şartlar:

1. Maddi İmkandan Mahrum Olmak

Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak

2. İstanbul’daki Üniversitelerde 4 yıl ve üzeri bir fakültede okumak ve başarılı bir öğrenci olmak

• Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülteye giriş puan sırasına göre önde olmak

• Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

3. Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Vakıf ve özel üniversitelerde ücretli okuyanlar ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlarında okuyanlar, evliler burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyanlar başvuru yapabilirler.

Son Başvuru Tarihi 29 Eylül 2018'dir. Başvurular online yapılmaktadır.
 
Online Burs Başvurusu İçin TIKLAYINIZ
 
AIRBNB ile Misafir Edin Para Kazanın
 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ