Birlik Eğitim-Sen Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Birlik Eğitim-Sen ülke genelinden dört kategoride burs vermek için başvuru almaktadır. Birlik Eğitim Sen bursundan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

 

Birlik Eğitim-Sen Bursu 

Andorid uygulamamız indir

Birlik Eğitim Sen bursundan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan T.C. vatandaşı olan öğrenciler faydalanabilirler.

Kategoriler şu şekildedir;

a) Üniversitelerde okuyan başarılı ve maddi imkânları sınırlı öğrencilere yönelik verilecek burslar.

b) Üyelerimizin üniversite öğrenimi görmekte olan çocuklarına verilecek burslar.

c) Eğitim Fakültelerini kazanmış ya da hali hazırda bu fakültelerde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları sınırlı öğrencilere yönelik verilecek burslar.

d) Başarılı ve maddi imkânları sınırlı lise öğrencilerine yönelik burslar.

Birlik Eğitim Sen burslarının amacı, öğrenciyi okumakta olduğu akademik birime ilk girdiği seneden mezun edinceye kadar desteklemektir. Bu nedenle başvurularda öncelik, o akademik birimi yeni kazanan öğrencilerdedir. Yeni kazanan öğrenciler, okullarını kazandıkları sınav sonucuyla (SBS, ÖSSS, DGS) ya da diploma notu ile değerlendirmeye alınır. Birlik Eğitim Sen’den burs alan öğrenciler aynı zamanda başka bir özel kurum ya da kuruluştan burs da alabilirler.

Burs başvuruları Ekim ayında gerçekleşmektedir.

 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share