Çorum Hitit Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Çorum Hitit Vakfı, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan Çorum il Sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

 

Çorum Hitit Vakfı Bursu

Çorum Hitit Vakfı, 2018-2019 eğitim öğretim yılında, Çorum il Sınırları içerisinde ikamet eden, ÖSYM tarafından en az 4 yıllık bir Yükseköğretim Kurumu’nu kazanmış öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları:

 1. T.C. Vatandaşı olmak,
 2. Çorum il Sınırları içerisinde ikamet etmek,
 3. ÖSYM tarafından en az 4 yıllık bir Yükseköğretim Kurumu’nu kazanmış olmak (Açık Öğretim Fakülteleri ve Vakıf Üniversitelerini kazananlar bu kuralın dışındadır)
 4. Yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmak, 
 5. Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
 6. Ara sınıflar için, başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması en az 4 üzerinden 2,5 olmak (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 65),
 7. Burs süresi bursiyerin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. Eğer varsa Hazırlık sınıfı da en fazla 1 yıl olarak bu süreye eklenir.
 8. Ç.H.V.’dan burs almaya hak kazananlar, Ç.H.V.´nın burs koşullarını bilerek burs almaya başlar. Bursiyerler,  burs koşullarına aykırı hareket ettiği takdirde hakkında yapılacak her türlü işlemin sorumluluğunu kabul eder.
 9. Bursiyerler öğrenimleri ile ilgili bölüm değişikliği, okul değişikliği, geçici olarak yurt dışına çıkma, öğrenime devam edememe vb. her değişikliği Ç.H.V.´na zamanında bildirmekle yükümlüdür.
 10. Çorum Hitit Vakfı öğrencilere vereceği burs süresi aşağıdaki gibidir,
 • Tıp Fakültesi : 6 yıl,
 • Diş hekimliği Fakültesi : 5 yıl,
 • Eczacılık Fakültesi : 5 yıl,
 • Diğer bütün Fakülte öğrencilerine en fazla 4 yıldır,

Burs Başvurusu için Son Tarih

23 Eylül 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıYeni bursiyer adayları ilan edilen tarihler arasında istenen belgeleri tamamlayarak internet sayfasında belirtilen elektronik formu doldurup istenen belgelerle birlikte Ç.H.V. adresine evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Karakeçili Mah. Fuar Cd. No:2 Çorum

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share