Çorum Hitit Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Çorum Hitit Vakfı, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan Çorum il Sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerden burs başvurusu almaktadır.

Çorum Hitit Vakfı Bursu

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları

T.C. Vatandaşı olmak,

b)    Çorum il Sınırları içerisinde ikamet etmek,

c)    ÖSYM tarafından en az 4 yıllık bir Yükseköğretim Kurumu’nu kazanmış olmak (Açık Öğretim Fakülteleri ve Vakıf Üniversitelerini kazananlar bu kuralın dışındadır)

d)     Yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmak, 

e)    Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,

f)   Ara sınıflar için, başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması en az 4 üzerinden 2,5 olmak (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 65),

g)    Çorum Hitit Vakfı öğrencilere vereceği burs süresi aşağıdaki gibidir,

  • Tıp Fakültesi : 6 yıl,
  • Diş hekimliği Fakültesi : 5 yıl,
  • Eczacılık Fakültesi : 5 yıl,
  • Diğer bütün Fakülte öğrencilerine en fazla 4 yıldır,

h) Burs süresi bursiyerin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadardır. Eğer varsa Hazırlık sınıfı da en fazla 1 yıl olarak bu süreye eklenir.

ı) Yeni bursiyer adayları ilan edilen tarihler arasında istenen belgeleri tamamlayarak ÇORUM HİTİT VAKFI (Ç.H.V.) sayfasında belirtilen elektronik formu doldurup istenen belgelerle birlikte en geç 23 Eylül 2016 tarihine kadar Ç.H.V. adresine evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir.

i) Ç.H.V.’dan burs almaya hak kazananlar, Ç.H.V.´nın burs koşullarını bilerek burs almaya başlar. Bursiyerler,  burs koşullarına aykırı hareket ettiği takdirde hakkında yapılacak her türlü işlemin sorumluluğunu kabul eder.

l) Bursiyerler öğrenimleri ile ilgili bölüm değişikliği, okul değişikliği, geçici olarak yurt dışına çıkma, öğrenime devam edememe vb. her değişikliği Ç.H.V.´na zamanında bildirmekle yükümlüdür.

Son Başvuru Tarihi: 15 Eylül 2018'dir.

Başvurular sona ermiştir.

İhtiyacı olan öğrencilere BURS gibi fırsat ANKET DOLDUR KAZAN

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share