DİTİB Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) her yıl Almanya'da ve Türkiye'de öğrenim gören binlerce öğrenciye burs veriyor. 

Facebook Twitter Google+ Share

DİTİB Bursu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), her sene Türkiye ve Almanya'daki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir. 

 

2017-2018 dönemi için burs başvuruları 09 Ekim 2017 tarihinde başlayacak ve 23 Ekim 2017 tarihinde Almanya saati ile 18.00’de sona erecektir. Bu tarihlerden sonra yapılan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adayların kimlik belgeleri, öğrenci belgeleri, varsa engelliliğine ve hafızlığına dair belgeleri digital ortamda sunmaları beklenmektedir. Türkiye'de eğitimlerini sürdüren ve başvuruda bulunan öğrencilerin Türkiye İş Bankası ya da Kuveyt Türk Bankası’ndan kendilerine ait Euro hesabı bildirmeleri gerekmektedir.

DİTİB geçtiğimiz 2 yılda lisans öğrencilerine bir yıl için bir seferlik 300, yüksek lisans öğrencilerine 400 ve doktora öğrencilerine ise 500 avro burs vermişti. 

Başvurular sona ermiştir.

Dondurma Yiyiyor ve Çay İçiyorsanız Para da Kazanabilirsiniz..TIKLAYIN ÖĞRENİN
 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ