Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı , milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Üniversite, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerine karşılıksız yükseköğrenim bursları vermektedir.

 

Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı Bursu

Vakıf resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Burs başvurusunda bulunacak adayların eğitim yerinin veya ebeveyn ikametgahının İstanbul il sınırları içinde bulunması gerekmekte olduğu bildirildi.

Burs Başvuru Şartları:

Andorid uygulamamız indir

  • T.C. Vatandaşı olmak, 
  • Maddi İmkândan Mahrum Olmak:
  • Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak, (Sadece harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir.)
  • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
  • Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
  • Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.
  • Adayların eğitim yerinin veya ebeveyn ikametgahının İstanbul il sınırları içinde bulunması gereklidir.

Not: Aynı aileden ikinci bir kişi burslardan yararlanamaz.

Burs Başvurusu için Son Tarih

10 Ekim 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, burs başvuru formunun vakıf internet adresinden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte Vakıf Merkezine elden veya kargo ile teslim edilmesi ile gerçekleşmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share