Eyüp Dostları Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Eyüp Dostları Vakfı, ailesi ya da kendisi Eyüp ile bağlantılı öğrencilere burs verecektir.

Eyüp Dostları Vakfı Bursu 

Andorid uygulamamız indir

Başvuru şartları

  1. Bursiyer adayı öğrenci ve ailesinin Eyüp semti ile bağlantısı olması gerekmektedir. Bunun için aşağıda belirtilen üç koşuldan en az birine uygun olmalıdır.
  • Eyüp doğumlu olması,
  • Nüfus kaydının Eyüpte olması
  • Eyüp te ikamet etmesi
  1. Burstan yararlanabilmek için yurt içindeki eğitim kurumlarından tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olması gerekmektedir.
  2. Bursiyer adayı öğrenci, gelecek vadeden bir başarı ve not seviyesinde olmalıdır. Öğrencinin genel not ortalaması, en az 100 üzerinden 70 veya 4.0 başarı puanı üzerinden 2,8 yada belirlenen notun eşdeğeri olmalıdır. Üniversiteye yeni giren öğrencilerimizin başarı düzeyleri, LYS taban puanları dikkate alınarak değerlendirilecektir.
  3. Bir önceki yıl vakfımız bursiyerleri, Vakıf Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenen puanların üzerinde başarı göstermiş olmalıdır.
  4. Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara burs verilmeyecektir. (Kredi ve yurtlar kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç)
  5. Aynı aileden birden fazla öğrenciye burs verilmeyecektir.
  6. Burslar karşılıksız olup, öğrenciye mecburi bir hizmet yada geri ödeme yükümlülüğü getirmeyecektir.

Başvuru için TIKLAYINIZ

Başvurular sona ermiştir.

Gençlere kaçırılmayacak fırsat

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share