Hayra Hizmet Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Hayra Hizmet Vakfı Bursu için Devlet Üniversitelerinde, Ön Lisans, Lisans, I. Öğretim, II. Öğretim ve aynı zamanda Örgün Eğitim Öğrencilerinden başvuru alınacaktır.

 

 

Facebook Twitter Google+ Share

Hayra Hizmet Vakfı Bursu 

İlk defa başvuru  yapacak üniversite öğrencileri, 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı aslı ile vakfın aşağıda verilen adresine bizzat giderek,  BURS MÜRACAAT FORMU'nu doldurup elden teslim edeceklerdir. İlk başvuru sonrası burs almaya hak kazanan öğrenciler ilan edilecek ve daha sonra kendilerinden asıl kayıt için gerekli evraklar istenecektir.

Başvuru Koşulları;

1- T.C. Vatandaşı Olmak

2- Konya Nüfusuna Kayıtlı Olmak

Öğrencinin nüfus kaydı, Konya il, ilçe, mahallelerinden birinde olmalıdır.

3- Devlet Üniversitelerinde, Ön Lisans, Lisans, I. Öğretim, II. Öğretim ve aynı zamanda Örgün Eğitim Öğrencisi Olmak

Tam veya Yarı Burslu olsalar dahi Özel veya Vakıf Üniversitelerinde, Türkiye ve KKTC dışındaki üniversitelerde ve yine Açık Öğretim, Uzaktan veya İnternet Kanalıyla Eğitim vb gibi örgün öğretim dışında kalan üniversite öğrencilerinin müracaatları alınmayacaktır.

4- K.Y.K. Dışında Başka Resmi veya Özel Yerlerden Kredi / Burs Almama

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan alınan veya alınacak olan Burs veya Krediler müracaata engel değildir.

5- Burs Yardımı Alabilecek Kadar Maddi İhtiyaç Sahibi Olmak

Burs almaya hak kazanılmasından sonra, aylık/yıllık, aile/kişisel gelirleri ve öğrencilerin maddi ihtiyacını gösteren belgeler istenecektir.

Diğer yandan, daha önce burs alan ve eğitime devam eden öğrencilerimizin ise, yeniden müracaat etmelerine gerek yoktur. Ancak bu öğrenciler;

1-) Yeni Tarihli Transkript (Not Belgesi)

2-) Yeni Tarihli Öğrenci Belgesi

Başvurular Ağustos-Eylül ayında gerçekleşmektedir.

Gençlere kaçırılmayacak fırsat