Hollanda Diyanet Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Hollanda Diyanet Vakfı, ihtiyaç sahibi öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere 100 öğrenciye 250 Avro burs vermektedir.

 

Hollanda Diyanet Vakfı Bursu 

Andorid uygulamamız indir

Öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere 100 öğrenciye 250 Avro yardım verilecektir. HDV ’den burs talebinde bulunan öğrenciler müracaatlarını internet sayfası üzerinden dijital olarak yapacaklardır. 

Müracaat esnasında istenilen belgeler

  1. Kimliğinin (önlü/arkalı) fotokopisi,
  2. 2017 Tarihli öğrenci belgesi,
  3. Ailenin 2017 tarihli maaş bordrosu
  4. Diğer belgeler, (şehit çocuğu, yetim, hafız, vs.) dijital ortamda tarama yapılarak gönderilecektir. 

Kriterlere göre yapılan değerlendirme sonucunda burs kazanan öğrencilerle E-mail aracılığıyla iletişime geçilecek ve belgelerin asılları istenecektir. Müracaat esnasında ve sonrasında iletişim vasıtası yalnızca E-mail olacaktır. Postayla alınan belgeler ile daha önceden dijital olarak gönderilen belgelerin farklı olması durumunda öğrenci burs alamayacaktır. Burs müracaatını (internet üzerinden) doldurmamış olan ve mektup ile gelen burs istekleri kabul edilmeyecektir. Burs değerlendirmesi puanlama usulü yapılacaktır.

Puanlamada esas alınacak kriterler aşağıda verilmiştir. Bu kriterlerden yalnızca belgeli olanlar değerlendirmeye esas alınacaktır.b

Başvurular Eylül ayında gerçekleşmektedir.

MYİYO ile ANKET DOLDUR PARA KAZAN

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share