Kazım Karabekir Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Kazım Karabekir Vakfı, devlet üniversitelerinde okuyan üniversite öğrencilerine (Lisans/Yüksek Lisans/Doktora) karşılıksız burs vermektedir.

Kazım Karabekir Vakfı Bursu

Andorid uygulamamız indir

Yüksek Öğrenim Öğrencileri Başarı Bursu Koşulları:

a- Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre (ÖSYS puanına göre) bölüme girenler arasında ilk yarıya girmiş olmak,

b- Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

c- Özel ve Vakıf üniversiteler ile Yurtdışı üniversitelerinde okuyan öğrenciler ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans/yüksek lisans programlarında okuyanlar burslara aday olamaz.

Burs başvuruları her yılın 1-15 Eylül 2018 tarihleri arasında Burs Başvuru Formu online doldurulup, yazıcı çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte Vakıf merkezine belirtilen tarihler arasında elden veya posta ile teslim edilecektir.

Adres: Kazım Karabekir Sokak No:4/2 Erenköy 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share