Kazım Karabekir Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Kazım Karabekir Vakfı, devlet üniversitelerinde okuyan üniversite öğrencilerine (Lisans/Yüksek Lisans/Doktora) ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okulları ve liselerde okuyan öğrencilere karşılıksız burs vermektedir.

Facebook Twitter Google+ Share

Kazım Karabekir Vakfı Bursu

Yüksek Öğrenim Bursu Başvuru Koşulları: 

a- Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre (ÖSYS puanına göre) bölüme girenler arasında ilk yarıya girmiş olmak,

b- Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not alınan üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

c- Özel ve Vakıf üniversiteler ile Yurtdışı üniversitelerinde okuyan öğrenciler ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans/yüksek lisans programlarında okuyanlar burslarımıza aday olamaz.

Başvurular Eylül ayında gerçekleşmektedir.

Gençlere kaçırılmayacak fırsat

 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ