Milli Teknoloji Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, her eğitim döneminde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli, ihtiyaç sahibi ve çalışmalarında gayret gösteren ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine belirtilen süre boyunca karşılıksız burs desteği sağlamaktadır.

 

Milli Teknoloji Bursu

Andorid uygulamamız indir

Milli Teknoloji Bursu kapsamında; kabul edilen üniversite öğrencilerine Ekim 2018-Temmuz 2019 döneminde 10 ay süreyle ile aylık 500 TL eğitim desteği verileceği veüniversitelerde öğrenimlerine devam etmekte olan bursiyerlerden vakıf bünyesinde bulunan teknoloji takımlarının eğitim programlarına yarı zamanlı olarak destek vermeleri beklenmekte oluduğ belirtildi. 

Burs Başvuru Kriterleri:

  • Yükseköğretim kurumlarının 4 yıllık lisans programlarında eğitimlerine devam eden öğrencilere karşılıksız burs verirlir 
  • Öğrenimlerine devam eden üniversite öğrencileri için 2018-2019 dönemi 300 kişilik burs kontenjanı ayrılmıştır.
  • Burs tahsisi ve başvuruların değerlendirilmesinde, Türkiye Teknoloji Takımı tek yetkili mercii olarak haklarını saklı tutar.

Burs Başvurusu için Son Tarih

26 Ekim 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleştirilecek olup, mülakata katılacak adaylardan durumlarını gösterir belgeler talep edilecektir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share