ODTÜMD Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

ODTÜ Mezunlar Derneği, ODTÜ'yü yeni kazananan ve halen öğrenci durumundaki adaylardan karşılıksız burs başvurusu almaktadır.

 

ODTÜ Mezunlar Derneği Bursu

Andorid uygulamamız indir

Dernek yaptığı açıklama da, burs almaya hak kazanan öğrencilerin 2018-2019 eğitim yılında 9 ay süreli olacağıü burs miktarlarının ise 230 TL, yarım burs miktarı ise 130 TL olacağı belirtildi.

Burs Kapsamı:

  • Maddi gereksinimi olan ODTÜ öğrencilerine (lisansüstü öğrencilerini kapsamaz) belirlenen ölçütler içinde burs vermek, 
  • Dernek hedefleri doğrultusunda, çağdaş değerleri savunan bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak,
  • ODTÜ’nün yetersiz kaldığı durumlarda, barınma gereksinimi olan öğrenciler için, ev ve yurt mekânları oluşturmak, bu konuda destek olmak,
  • Dernek üyeleri arasında dayanışmanın gereği olarak, bir üyenin vefatı ya da mağduriyeti gibi özel koşullarda, öğrenim çağındaki çocuklarına, gerekli hallerde destek olmak.

Burs Başvurusu için Son Tarih

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak yapılmaktadır. Online burs başvurusunda bulunacak adayların, form doldurabilmeleri için öncelikle derneğin internet sistemine üye olmaları gerekmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share