SAEOV Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2018-2019 Öğretim yılında İstanbuldaki Lise ve Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Lise, Üniversite ve Tezli Yüksek Lisans Öğrencileri yararlanabilir.

SAEOV BursuAndorid uygulamamız indir

  • LİSANS bursları Hukuk, Tıp, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Uçak ve Uzay Bilimleri, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve İktisat alanlarında öğrenim gören öğrencilere verilir. Bu alanlar dışındaki başvurular kabul edilmez.
  • TEZLİ YÜKSEK LİSANS bursları; hukuk fakültesi öğrencilerine verilir. Kadın ve çocuk hakları alanlarında tezli yüksek lisans yapanlara öncelik tanınır.
  • Hazırlık ve lisans 1.sınıflarında öğrenim gören öğrencilere burs tahsis edilmez.
  •  Lisans burslarından bir üst sınıfa akademik genel not ortalaması; 4 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 2,70, 100 üzerinden not verilen üniversitelerde de en az 70 alarak geçen öğrenciler yararlanabilir.

Burslardan yurt dışında öğrenim gören öğrenciler de yararlanabilirler.

  • ERASMUS v.b. uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında belirli sürelerle yurt dışına giden öğrencilere burs ödemeleri devam eder. Ancak başarılı bursiyerlere bursları Yönetim Kurulu’nun kararıyla USD veya EUR olarak ödenebilir.
  • Bursiyerlerin söz konusu burslardan yararlanabilmesi için, -Türkiye’deki okulunda kaydının devam etmesi, ERASMUS vb. nedeniyle sene veya dönem kaybının olmaması gerekir. Bu olanaktan yararlanmak isteyen bursiyerlerin amaçlarını ve durumlarını anlatan bir dilekçeye ERASMUS vb.ye kabul edildiklerini belirten yazının bir örneğini ekleyerek Vakfa başvururlar.
  • Yurt dışı eğitimlerini tamamlayan bursiyerler, yurt dışındaki başarı durumlarını Türkiye’deki okulunda yıl veya dönem kaybı olmadığına dair belgeleri ve transkriptlerini Vakfa vermek zorundadır. Bu koşulları yerine getirmeyen bursiyerin Türkiye’deki bursu kesilir.

Başvurular, online gerçekleşmektedir.

Burs Başvuruları Sona Ermiştir.

AIRBNB ile Misafir Edin Para Kazanın
 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share