Salih Karagöz Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Salih Karagöz Vakfı, lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık yada Mühendislik bölümü öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

 

Salih Karagöz Vakfı Bursu

Vakıf tarafından yapılan burs duyurusunda, sadece Mimarlık veya Mühendislik bölümünde okuyan öğrencilerin burs başvurusunda bulunabileceği belirtilmiştir.

Burs Başvuru Şartları:

  • Lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık yada Mühendislik bölümü öğrencisi olmak
  • Mali desteğe ihtiyacı olmak
  • Başka kurumdan burs almamak (Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara Vakıftan burs verilmez-Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan harç ve öğrenim kredisi hariç)
  • Yeni yerleşenler için ön sıralarda yerleşmiş olmak
  • Ara sınıftakiler için Genel Not Ortalamasının en az 2.5/4 veya 60/100 olması (Ancak Genel Not Ortalaması uygun olduğu halde 3 dersten fazla başarısız olanlar burs için başvuru yapamazlar)

Burs Başvurusu için Son Tarih

10 Ekim 2019'dur.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Adayların burs başvuru formları ile aşağıda belirtilen üniversitelerin burs ofisi/öğrenci dairelerine başvuru yapmaları gerekmekte olup Vakfa yapacakları başvurular işleme alınmayacaktır.

Boğaziçi - ODTÜ - İTÜ - YTÜ - Galatasaray - İstanbul - MSGSÜ

Burs başvuru formu (Ek1) için TIKLAYINIZ

Burs başvuru formu (Ek2) için TIKLAYINIZ

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share