Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı bursları, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmadan Lisans ve Lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Facebook Twitter Google+ Share

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı Bursu

Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfına yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.

Burslardan 2018 – 2019 ögrenim yılı için toplam 50 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım 350TL /ay'dir ve 9 ay süre ile burs verilir.

Burs verilecek Fakülte Bölümleri

  • Tıp Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
FİKİR PAZARI ANKETLERİ İLE GELİR ELDE ETME ŞANSI

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ