Selçuklu Holding Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Selçuklu Holding bursu, lisans öğrencilerine verilir, karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

 

Selçuklu Holding Bursu 

Andorid uygulamamız indir

Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı eliyle gerçekleştirilecek burslar için başvuru şartları şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 • Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,

 • Lisans programlarının 2,3,4,5 ve 6. sınıflarında okumak, ( Üniversiteye yeni kayıt yaptırmış 1. sınıf öğrencileri burs imkanından yararlanamayacaktır.)

 • Başarılı olmak ( Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4.00 üzerinden en az  3.00 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 80) olup bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak,

 • Üniversitelerin 4 yıllık Lisans Programı ve Yüksek Lisans öğrencisi olmak,

 • Herhangi bir kurum ya da kuruluştan burs almıyor olmak  (KYK bursu hariç),

 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi öğrencisi olmak,

 • Üniversitelerin Tıp, Hukuk, Eczacılık, Mimarlık, İşletme, Diş Hekimliği, Grafik Tasarım, Mühendislik ( İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji- Malzeme Mühendisliği, Biyomühendislik ve ilgili alt dalları) bölümlerinde okuyor olmak.

Başvurular, başvuru formunun printer çıktısı alınarak, ek istenilen belgelerle birlikte aps veya kargo yoluyla vakıfa ulaştırılmasıyla gerçekleştirilecektir.

 1. Not durumunu gösterir belge (Transkript)
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak aile nüfus kaydı
 4. Çalışan anne ve babanın maaş bordrosu
 5. 2 adet vesikalık fotoğraf
 6. Sabıka kaydı
 7. LYS Sonuç belgesi
 8. Mustafa Öncel Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı Formu doldurulacaktır. 

Başvurular sona ermiştir.

MYİYO ile ANKET DOLDUR PARA KAZAN

 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share