Semiha Dalyan-Mehmet Dalyan Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Dalyan Makina, 2018-2019 eğitim öğretim yılında burs arayan öğrencilere Semiha Dalyan ve Mehmet Dalyan olmak üzere iki kategoride karşılıksız burs verecektir.

 

Semiha Dalyan ve Mehmet Dalyan Bursu 

Dalyan makina, Çorumlu ve/veya Hitit Üniversitesi öğrencisi, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Üniversite, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Çorumlu olmak veya Hitit Üniversitesi öğrencisi olmak,
  • Dalyan Makina personeli ve/veya personeli birinci derece akrabası olmamak,
  • Maddi İmkândan Mahrum Olmak: Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak

Burs Başarı Koşulları:

  • Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
  • Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, evliler ve aynı aileden ikinci bir kişi burslarımızdan yararlanamaz. (Vakıf üniversitelerinde tam burslu olarak öğrenim gören öğrenciler de başvuru yapabilir.)

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Eylül 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Semiha Dalyan Burs Başvuru Formu dalyan makina web adresinden çıktısı alınarak doldurulup, istenilen ek belgelerle birlikte Dalyan Makina’ya  teslim edilelerek gerçekleşmektedir. (Formu Dalyan Makina’ya teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz.)

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share