Sevgi Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Sevgi Vakfı, ilk, orta, yükseköğretim kurumlarında ve Kur’an kurslarında eğitim ve öğrenim gören öğrenciler ile yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans/doktora öğrencileri ve bilimsel araştırma yapan öğrencilere geri ödemesiz burs vermektedir.

 

Sevgi Vakfı Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada, burs başvurusu için belirtilen son başvuru tarihinden sonra yapılan başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağı belirtilmiştir.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından yasaklı olmamak,
  • Adli sicil kaydı bulunmamak,
  • Gelir durumu sebebiyle maddi desteğe ihtiyaç duymak,
  • Genel Not Ortalaması (GNO) 100 puan üzerinden en az 70, 4 puan üzerinden en az 2,8 olması şarttır (Bu koşulun gerçekleşmemesi halinde yardım kesilir. Eğitim yardımı kesilenler yardım kesilme sebebi ortadan kalktığında tekrar başvurabilirler. Yıl içinde ortalama nedeniyle bursu kesilenler, takip eden dönemde ortalamayı tutturmaları halinde burs almaya devam ederler).

Başvurular internet üzerinden online olarak gerçekleştirilip adayların belgelerini digital ortamda sunmaları istenmektedir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Eylül 2017'dir

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geri ödemesiz burs başvuruları, internet üzerinden online olarak gerçekleştirilip adayların belgelerini digital ortamda sunmaları istenmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share