Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2018-2019 Öğretim yılında İstanbul'da ki Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Üniversite ve Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Bursu

Dernek yaptığı açıklamada, Lisans Busları için aşağıda belirtilen bölümler de okuyan öğrencilere verileceğiü Tezli Yüksek Lisans Burslarında ise sadece Hukuk Fakültesi öğrencilerine karşılıksız burs verileceğini belirtti.Andorid uygulamamız indir

 • Lisans Bursları: Hukuk, Tıp, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Uçak ve Uzay Bilimleri, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve İktisat alanlarında öğrenim gören öğrencilere verilir. Bu alanlar dışındaki başvurular kabul edilmez.
 • Tezli Yüksek Lisans Bursları: Hukuk fakültesi öğrencilerine verilir. Kadın ve çocuk hakları alanlarında tezli yüksek lisans yapanlara öncelik tanınır.

Hazırlık ve lisans 1.sınıflarında öğrenim gören öğrencilere burs tahsis edilmez.

Lisans İçin Burs Başvuru Koşulları:

 • T.C. vatandaşı olmak.
 • İstanbul’daki Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin 2.veya üstü sınıflarda öğrenim görüyor olmak.
 • Maddi olanakları yetersiz olmak.
 • Akademik genel not ortalaması; 4 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 2,70, 100 üzerinden not verilen üniversitelerde de en az 70 olmak.
 • Vakıf Üniversitesi, açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslarımızdan yararlanamazlar. Ancak, Vakıf Üniversitelerinde tam burslu (%100) okuyan öğrencilere bu kural uygulanmaz.
 • Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine bağlı olmak.

Burslardan yurt dışında öğrenim gören öğrenciler de yararlanabilirler.

 • Erasmus v.b. uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında belirli sürelerle yurt dışına giden öğrencilere burs ödemeleri devam eder. Ancak başarılı bursiyerlere bursları Yönetim Kurulu’nun kararıyla USD veya EUR olarak ödenebilir.
 • Bursiyerlerin söz konusu burslardan yararlanabilmesi için, -Türkiye’deki okulunda kaydının devam etmesi, ERASMUS vb. nedeniyle sene veya dönem kaybının olmaması gerekir. Bu olanaktan yararlanmak isteyen bursiyerlerin amaçlarını ve durumlarını anlatan bir dilekçeye ERASMUS vb.ye kabul edildiklerini belirten yazının bir örneğini ekleyerek Vakfa başvururlar.
 • Yurt dışı eğitimlerini tamamlayan bursiyerler, yurt dışındaki başarı durumlarını Türkiye’deki okulunda yıl veya dönem kaybı olmadığına dair belgeleri ve transkriptlerini Vakfa vermek zorundadır. Bu koşulları yerine getirmeyen bursiyerin Türkiye’deki bursu kesilir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Ekim 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share