Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

TEMA Vakfı, TEMA Vakfı’nın amaçları doğrultusunda araştırma yapan ve araştırma / proje faaliyetlerini gerçekleştirmek için maddi desteğe ihtiyacı olan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine karşılıksız eğitim desteği sunmaktadır.

 

Tema Vakfı Turan Demiraslan Lisansüstü Bursu

Vakfın destek vereceği çalışmaların TEMA Vakfı’nın görüşlerinin geliştirilmesine, Vakfın yürüttüğü hukuki çalışmalara bilimsel zemin sağlamasına, doğa eğitimi alanındaki çalışmaları zenginleştirmesine, doğal varlıkların korumasına ve koruma stratejilerinin oluşturulmasına katkı sunması önceliklidir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere, 12 ay süreyle ile her ay 1.080 TL eğitim desteği sunulmaktadır.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına kayıtlı olmak.
  • Ders aşamasını tamamlayarak tez aşamasına geçmiş olmak ve araştırma projesini bir yıl içerisinde tamamlayacak olmak.
  • Orman ve kırsal kalkınma, çevre politikaları ve çevre eğitimi ile ilgili bir araştırma alanı ve tez konusu belirlemiş olmak. (Araştırma konuları ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda verilmiştir.)
  • Başvuru belgelerini eksiksiz ve doğru bir şekilde 30 Eylül 2019 tarihinden önce e-posta yolu ile TEMA Vakfı’na ulaştırmak.
  • Başvuru koşullarının tümünün sağlandığı başvurular değerlendirilmeye alınacaktır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Eylül 2019'dur.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, Formların eksiksiz bir şekilde doldurularak tüm belgelerin Pdf dosya formatında burs@tema.org.tr adresine gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share