TOG Kardelenler Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Toplum Gönüllüleri Vakfı, Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakülteleri'nin Sayısal bölümleri, İşletme / İktisat / İstatistik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ve Hukuk okuyan kadın öğrencilerden karşılıksız burs başvurusu almaktadır.

 

TOG Kardelenler Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada; bursiyer olmaya hak kazanan öğrencilerin;  10 ay süreyle  255 TL alacağı ve Ağustos ve Eylül aylarında ödeme yapılmayacağı belirtilmiştir.

Burs Başvuru Kriterleri:

  • a)  Kardelenler Bursuna; Mühendislik Bölümleri, Fen Edebiyat Fakülteleri'nin Sayısal bölümleri, İşletme / İktisat / İstatistik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ve Hukuk okuyan kadın öğrenciler burs başvurusunda bulunabilir. 
  • b) TOG Kardelenler Bursuna başvurmak için önceden gönüllü olma şartı aranmamaktadır.
  • c)  Başvuru yapmak için vakıf /devlet üniversitesi, 1.öğretim/2.öğretim ayrımı yoktur.

Burs alan öğrencilerin burslarının devam etmesi için haftada en az 4 saat TOG faaliyetlerine katılmaları gerekmektedir. Bursiyerlerin gönüllülük faaliyetlerini takip etmeleri kendi sorumluluklarıdır.

Burs Başvurusu için Son Tarih

Burs başvuruları Ağustos ayı içerisinde açılacaktır.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıonline burs başvurusu ile gerçekleşmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share