Türk Anadolu Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Türk Anadolu Vakfı, Konya merkezde bulunan Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin 1.(birinci) öğretim ve Lisans en az 4 Yıllık Fakültelerinde okuyan başarılı öğrencilere vermektedir.

 

1. Yeni müracaat edecek öğrenciler Eylül ayı sonunda vakıf merkezinden “Müracaat Formu” alarak şahsen müracaat edecekler. İnternet ve Posta aracılığıyla müracaat yoktur.

Andorid uygulamamız indir

Müracaat Formu ile birlikte ara sınıf öğrencileri transkript, üniversiteyi yeni kazananlar ise ÖSYM sonuç çıktısını (kazanılan okulu ve aldığı puanı gösteren) başvuru tarihinin sonuna kadar  teslim edecekler. 

2. Burslar Konya merkezde bulunan Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin 1.(birinci) öğretim ve Lisans en az 4 Yıllık Fakültelerinde okuyan başarılı öğrencilere verilir.

3.Konya ili dışı, Konya ilçelerinde okuyan öğrencilere, yüksek okul öğrencilerinin ve ikinci öğretimde okuyan öğrencilerin burs müracaatları alınmamaktadır.

4. KYK dan(Başbakanlık) burs alan öğrencilerin burs müracaatları alınmamaktadır. KYK dan burs alan öğrenciler  vakıftan burs kazanmış olsa dahi bursları iptal edilir.(Bursu yeni kazanan öğrenciler öğretim yılı boyunca bursu almaya devam eder, sonraki yıl kayıt yenilemede bursu iptal olur.)

5. Sonuçlar Kasım ayında vakıf internet sayfasında açıklanır.

6. Burs alacak öğrenciler ve burs miktarı yönetim kurulu tarafından belirlenir.

 

B ) BURS KAZANAN ÖĞRENCİLERİN GETİRECEĞİ EVRAKLAR :

1. Üst sınıflarlaki öğrenciler Transkript, Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler ise yeni tarihli öğrenci belgesi.

2. Adli Sicil Kaydı
3.Vakıflar Bankasından İbanlı Hesap Numarası Dekontu

 
Adres:
Sahibiata Mahallesi
Küçükarmağan Sokak No:7/1
Meram/Konya
42200
Fax:+ 90 332 351 21 05
Tel:+ 90 332 351 23 70 - 351 14 99
Email: bilgi@turkanadoluvakfi.org
 
 
 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share