Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi, meslek seçimini mühendislik olarak belirlemiş olan genç kızları desteklemek üzere oluşturulmuştur.

Facebook Twitter Google+ Share

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi

Burs programı, üniversitelerin elektrik - elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, çevre mühendisliği fakültelerinde okuyan kız öğrencilerine açıktır. Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının ilgili birimleri aracılığı ile belirlendikten sonra, proje bünyesinde oluşturulan Burs Komisyonu’nca seçilmektedir.

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi, meslek seçimini mühendislik olarak belirlemiş olan genç kızları desteklemek üzere oluşturulmuştur. Bu proje kapsamında verilen burs ile birlikte mühendislik fakültesindeki eğitim boyunca ‘sosyal mühendislik’ eğitimi, mentor desteği, staj imkanı gibi farklı yönleri geliştirmek üzere hazırlanmış fırsatları sunulmaktadır.

Başvurular Eylül-Ekim aylarında gerçekleşmektedir.

Gençlere kaçırılmayacak fırsat

 

 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ