Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi, meslek seçimini mühendislik olarak belirlemiş olan genç kızları desteklemek üzere oluşturulmuştur.

Facebook Twitter Google+ Share

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi Bursu

Burs programı, üniversitelerin 

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektrik - Elektronik Mühendisliği
  • Endüstri Mühendisliği
  • İnşaat Mühendisliği
  • Makine Mühendisliği
  • Çevre Mühendisliği

bölümlerinde okuyan öğrencilere açıktır. Bursiyerler, kendi öğretim kurumlarının ilgili birimleri aracılığı ile belirlendikten sonra, proje bünyesinde oluşturulan Burs Komisyonu’nca seçilmektedir.

Diğer burs başvuru koşulları:

-T.C. Vatandası olmak
-Maddi imkandan mahrum olmak
-Baska kaynaklardan burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan ögrenim kredisi hariç)
-Basarı Kosulları:
a) Yüksekögrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giris puan sırasına göre önde olmak (esitlik olması durumunda)
b) Ara sınıflar için: Genel basarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 70) olup bir üst sınıfa geçis hakkını kazanmıs olmak (Not ortalaması uygun oldugu halde 3'ten fazla basarısız dersi olanlar burs basvurusu yapamaz.)
-Toplumsal degerlere uygun davranıs sahibi olmak

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi, meslek seçimini mühendislik olarak belirlemiş olan genç kızları desteklemek üzere oluşturulmuştur. Bu proje kapsamında verilen burs ile birlikte mühendislik fakültesindeki eğitim boyunca ‘sosyal mühendislik’ eğitimi, mentor desteği, staj imkanı gibi farklı yönleri geliştirmek üzere hazırlanmış fırsatları sunulmaktadır.

Burs Başvurusu sona ermiştir.

 

Gençlere kaçırılmayacak fırsat