Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursları'na başvuru için devlet, özel veya vakıf üniversiteleri ayrımı yapılmadan karşılıksız burs verilmektedir.

 

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu 

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu'na internet üzerinden online olarak başvurulup, burs almaya hak kazan öğrencilerden bazı belgeler kontrol ve takip amaçlı istenilecektir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Din, dil, etnik köken, cinsiyet ayrımı yapmaksızın, T.C. vatandaşı herhangi bir üniversite veya yükseköğrenim okulunda okuyan ihtiyaç sahibi herkes bursiyer olabilir. Ancak yükümlülüklerini yerine getirmediği için bursu kesilenler tekrar başvuramaz.
  • Daha önce bursa hak kazanmış olup, Yarım Elma Bursu kapsamında o yıl bağışçı temin edilemediği için burs alamayanlar, takip eden senelerde yeniden başvurabilirler. Eski başvuruları bir hak olarak devam etmez.
  • Başka bir kurumdan burs alan öğrenciler bu durumu  başvuru formunun ilgili bölümünde belirtmek kaydıyla Yarım Elma Burslarından da istifade edebilirler.
  • Başvurular içerisinde devlet , özel veya vakıf üniversiteleri ayrımı yapılmaz.

Burs 12 ay boyunca 200 TL olarak ödenir. 

Burs Başvurusu için Son Tarih

Burs başvuruları her yıl 15 Ağustos -15 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabilir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıonline burs başvurusu ile gerçekleşmektedir. İstenilen belgeler online burs başvuru sırasında yüklenmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share