Ücretsiz Yabancı Eğitim Siteleri

 

Kendinizi geliştirmek istiyorsanız profesyonellerden eğitimler alabileceğiniz bir çok ücretsiz online site mevcut. Çeşitli siteler arasından en iyi eğitimi sunun 7 tanesini sizler için derledik;

Open Culture
Open Culture ücretsiz online eğitim kursları sunan bir site. Dünyadaki üniversitelerden 1200 konferans, video içeriyor. Kolay navigasyon sistemi  ile üniversite verilerine doğrudan bu site ile erişebiliyor  ve belirli bir alanında bir kurs bulabiliyorsunuz.

Academic Earth
Bu site, Harvard, Princeton, Stanford, Yale gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden kursları bir araya getiriyor. Üniversite ve konu aramalarında kolay navigasyon ve listeleme, aradığınızı hemen bulmanızı sağlıyor.

edX
Dünyanın birçok farklı üniversitesinden çok sayıda dersi bir araya getiren bu site herkese istedikleri yerde üniversitenin çeşitli bölümlerinden ders alma imkanı tanımaktadır. Ayrıca bu dersler sonunda sertifikalandırılırsınız.

TED – Ed
Genel bir öğrenme deneyimi içeren, bilgiyi eğlenceli bir yaklaşımla sunmaya çalışan ve bu amaçla ilgi çekici eğitmenler ve materyaller kullanan bir site. Videolarının neredeyse tamamı çok dilli alt yazılara sahip.

Coursera
Herhangi bir ücret ödemeden üniversite eğitimi almak isteyenler için tasarlanmış kapsamlı bir site. Bir çok alanda profesyoneller tarafından hazırlanmış literatür dersleri içermektedir. Öğrenciler sadece okumakla kalmayıp testlere ve sınavlara tabi olurlar.

 Alison
ALISON ücretsiz olarak kapsamlı bir eğitim imkanı sunan bir diğer site. Dijital yetenekler, girişimcilik ve benzeri birçok ders var. Öğrenme isteği taşıyan her insanı hedef alan bu site ile profesyonellerden eğitim alabilirsiniz.

 FutureLearn
FutureLearn, üniversiteler ve özel kuruluşlar tarafından verilen dersleri kapsar ve tamamen ücretsizdir. Sitede iş ve yönetim, yaratıcı sanatlar, hukuk, sağlık, siyaset, bilim, dijital beceriler, spor ve eğlence gibi birçok konuda eğitim alabilirsiniz.

Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde para da kazanabilirsiniz

Sadece İnternette Gezinerek Kazanmak İster misiniz?

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share