2016 Yılında Kaç Öğrenci KYK Bursu Alacak?

Kaç öğrenci KYK bursu alacak? KYK burs/kredi başvuruları ne zaman gerçekleşecek? KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs/kredi ilk ödemeler ne zaman yapılacak? KYK bursu ne kadardır?

Kaç öğrenci KYK bursu alacak?

KYK Genel Müdürü Sinan AKSU yaptığı açıklamada, 2016 yılında  150.000 öğrenciye burs, geriye kalan bütün öğrencilere kredi tahsis edileceğini açıkladı. Öğrenciler isterlerse krediyi kabul edip etmeme konusunda tercihlerini yapacaklardır.

KYK burs başvuruları ne zaman?

Başvurular Ekim ayı içerisinde gerçekleşip, sonuçların açıklanması Aralık sonu-Ocak başı gerçekleşecek ve ilk ödemeler Ocak ayında yapılacaktır. 

Krediyi kabul eden öğrenciler, (öncelikli durum gerçekleşmediği sürece) kredilerini bursa dönüştürebilir mi sorusunun cevabı için TIKLAYINIZ

KYK bursu ne kadar?

2015 yılında lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 TL, doktora öğrencileri ise aylık 990 TL kredi veya burs ödemesi yapılmış, ayrıca başarılı öğrencileri teşvik etmek amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100’e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 TL verilmiştir. Bu sene ne kadar verileceği henüz açıklanmamıştır.

KYK'nın başvuru sonucunu açıklamasının ardından, Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçlarını açıklayacak ve KYK'dan burs alamayıp Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne başvuran 1154 kişiye aylık 200 TL burs desteği sağlanacaktır. Vakıflar Genel Müdürlüğü bursunu başvurmak için TIKLAYINIZ

KYK bursu hangi durumlarda kesilir öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share