İkinci Üniversite İnternet Başvuruları Başladı

 

 

Anadolu Üniversitesi, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile 2018-2019 dönemi "İkinci Üniversite" internet kayıt başvurularının başladığını duyurdu.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İkinci Üniversite KayıtlarıAndorid uygulamamız indir

İkinci Üniversite, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim bölümlerinde (2 veya 4 yıllık) kayıtlı öğrencilerin sınava girmeden kayıt yaptırabildikleri üniversite programıdır.

AÖF'ün resmi internet sitesinde ikinci üniversite tercih ederek kayıt yaptırmak isteyen adayların lisans eğitimi alanlar lisans veya önlisans programlarına, önlisans eğitimi alanların ise önlisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilirken Açıköğretim Fakültesi İlahiyat (Arapça) Önlisans Programı, İktisat Fakültesi Uluslararası ilişkiler (İngilizce) ve İşletme Fakültesi İşletme (İngilizce) Lisans bölümlerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin  "Açıköğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esasları"ndaki şartları yerine getirmesi gerektiği belirtildi.

Adaylar, AÖF web sayfasından Kayıt Otomasyonu bağlantısı "İkinci Üniversite" linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır. 

Son Başvuru Tarihi: 21 Eylül 2018'dir

İkinci Üniversite İnternet Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

İkinci Üniversite hakkında detaylı bilgi İçin TIKLATINIZ

AIRBNB ile Misafir Edin Para Kazanın

 

Bunlar da ilginizi çekebilir....

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share