İŞKUR Öğrenci Sosyal Çalışma Programı Başvuruları Başladı

 

İŞKUR, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama da Öğrenciler için Sosyal Çalışma Programları'nın başladığını duyurdu. Üniversitede okuyan öğrenciler, İŞKUR Sosyal Çalışma Programları (SÇP) kapsamında yaz tatilinde 3 ay boyunca hem iş deneyimi elde edebilecek hemde para kazanabilecekler.

 

Kimler Başvurabilir?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir. Ancak katılamayacağı belirtilen eğitim düzeylerinin yanısıra kişinin aktif bir lisans veya önlisans kaydının olması durumunda programlara katılım mümkündür.

Hangi Alanlarda Çalışacaklar?

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyledir:
• Doğanın korunması.
• Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
• Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
• Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Program İçin Ne Kadar Ücret Ödenecek?

Öğrenciler, bu programlardan en fazla üç ay yararlanabilecek. Üniversite öğrencileri ise üç aylık çalışma döneminde 5 güne kadar ücretsiz izin yapabilecekler. Programa katılan öğrenciler haftada üç gün, günde 8 saat çalışacaklar. Öğrencilere, çalıştıkları her gün için, bir günlük 67.36 TL ödeme yapılacak. Üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programların ilki temmuz ayında başlayacaktır.

Program Ne Zaman Başlayacak?

Başvuru Tarihi: 25-28 Haziran 2019 tarihleri arasında.
Seçme: 05.07.2019 (Merkezi Elektronik Kura)
Program Başlangıç Tarihi: 08.07.2019
Program Bitiş Tarihi: 20.09.2019

Program'a Başvurular Nasıl Yapılır?

İŞKUR Öğrenci Sosyal Çalışma Programı'na başvurular 25-28 haziran tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacaktır.

Detaylı bilgi  için TIKLAYINIZ

Başvuru için TIKLAYINIZ

İNTERNETTEN ANKET DOLDURUP KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bunlar da ilginizi çekebilir....

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share