İşkur’dan Üniversite Öğrencilerine 3 Aylık Maaş

İşkur’dan Üniversite Öğrencilerine 3 Aylık Maaş

 

İŞKUR, bu yaz itibariyle üniversite öğrencilerine de destek olacak. Üniversitede okuyan öğrenciler, İŞKUR TYP kapsamında yaz tatilinde 3 ay boyunca hem iş deneyimi elde edebilecek hemde para kazanabilecekler. İŞKUR TYP'ye hangi üniversite öğrencileri başvurabilir? İŞKUR TYP kapsamında öğrencilere ne kadar ücret ödenecek? İŞKUR öğrencileri hangi işlerde çalıştırabilecek? İŞKUR TYP'ye hangi öğrenciler başvurabilir?

 

İŞKUR Öğrenci TYP Programı

Andorid uygulamamız indir

İŞKUR, aktif işgücü programları kapsamında işsizlere yönelik gerçekleştirdiği TYP (Toplum Yararına Program) uygulamasını üniversite öğrencilerine de yaygınlaştırıyor. İŞKUR'un yeni programı, öğrencilerin çalışma hayatıyla tanışmalarını ve çalışma disiplini kazanmalarını amaçlıyor. Buna göre, üniversite öğrencileri haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında kamu kurum veya kuruluşlarında üç ay süreyle çalışabilecekler.

Kimler Başvurabilir?

Üniversite öğrencilerine yönelik toplum yararına programlara lisans ve önlisans öğrencileri katılabilecek. Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri programlara katılamayacak.

Hangi Alanlarda Çalışacaklar?

Üniversiteli gençler doğanın korunması; kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması; kütüphanelerin bakımı ve düzeni; kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi alanlarda çalışacaklar.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi TWITTER'da TAKİP EDİN

Ne Kadar Ücret Ödenecek?

Öğrenciler, bu programlardan en fazla üç ay yararlanabilecek. Üniversite öğrencileri ise üç aylık çalışma döneminde 5 güne kadar ücretsiz izin yapabilecekler. Programa katılan öğrenciler haftada üç gün, günde 8 saat çalışacaklar. Öğrencilere, çalıştıkları her gün için, bir günlük asgari ücret üzerinden ödeme yapılacak. Üniversite öğrencilerine yönelik toplum yararına programların ilki  haziran ayında başlayacak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan İŞKUR Öğrenci TYP Programı'na başvurular haziran ayında alınacağı belirtilmiştir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

Öğrenciye Yeni Ek Gelir Kaynağı başlıklı yazıyı okumak için TIKLAYINIZ

 

Bunlar da ilginizi çekebilir....

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share