KYK Borçları Siliniyor mu?

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile KYK borcu olan 5 milyon öğrenci heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi. Peki KYK borçları nasıl yapılandırılacak? KYK borçları silinecek mi? KYK faizleri silinecek mi? 

 

KYK Borçları Silinecek Mi?

Üniversiteden mezun olduktan sonra öğrenim kredisi ödemelerinde zorluk çeken, iş bulamayan ya da çeşitli nedenlerle erteleme isteyen öğrenciler, peşpeşe gelen açıklamalar ile heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirdiği konuşmasında “KYK borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz” açıklamasını yaptı. Bakan'ın açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Konuyu bütçe görüşmelerinden sonra masaya yatıracağız. Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da atacağız." açıklaması ile KYK borcu olan öğrenciler heyecanlı bir bekleyiş içine girdi.

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Geçtiğimiz aylarda KYK öğrenim kredisi borcu olan 5 milyon öğrenciden, 217 bin kişiye e-haciz yapılmıştı.

Yapılan çalışmanın tamamlanmasının ardından resmi açıklamanın gelmesi beklenirken, yapılandırmanın iyimser bir tahminle borçların faizlerine yönelik olacağı düşünülüyor.

Yani şimdilik KYK borçlarının tamamının silinmesi gibi bir durum daha uzak ihtimal olarak değerlendirilebilir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

 
 

Bunlar da ilginizi çekebilir....

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share