KYK Yurt Başvuruları 2015 Ne Zaman?

KYK Yurt Başvuruları 2015 Ne Zaman? Ara sınıf KYK Yurt başvuruları 2015 Ne Zaman? Artık yıl öğrencileri  KYK yurt başvuruları 2015 Ne Zaman? Y.lisans, doktora , özel yetenek sınavı, yatay geçiş ve ya DGS ile yüksek öğretim kurumlarına başvuru yapacak veya başvuru aşamasında olan  öğrenciler ne zaman başvuru yapacaklar? Ek kontenjanlarla bir yüksek öğretim kurumuna başvuran öğrenciler KYK yurtlarına ne zaman başvurabilecekler?
 

 

 

KYK Yurt Başvuruları 2015 Ne Zaman?

LYS sınavında başarılı olup ilk defa Türkiye ya KKTC de bir yüksek öğrenim kurumuna girmeye hak kazanan ve yurtlarda barınmak isteyen  öğrenciler Temmuz ayının sonundan itibaren KYK resmi sitesinden başvuru yapacaklardır.

Ara sınıf KYK Yurt başvuruları 2015 Ne Zaman?

Herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda okumakta olan ve kurumun yurtlarından faydalanmak isteyen  ara sınıf öğrencileri (önlisans, lisans, y.lisans) Ağustosa kadar kurumun internet sitesinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Artık yıl öğrencileri  KYK yurt başvuruları 2015 Ne Zaman?

Artık yıl öğrencilerinin (okulu uzatanlar) yurt başvurularını eylül ayı içerisinde kurumun internet sitesinden  yapılacaktır.

Y.lisans, doktora , özel yetenek sınavı, yatay geçiş ve ya DGS ile yüksek öğretim kurumlarına başvuru yapacak veya başvuru aşamasında olan  öğrenciler ne zaman başvuru yapacaklar?

Y.lisans, doktora , özel yetenek sınavı, yatay geçiş ve ya DGS ile bir yüksek öğretim kurumuna başvuru yapacak öğrenciler kazandıkları takdirde eylül ayı içersinde yurt başvurularını yapabileceklerdir.

Ek kontenjanlarla bir yüksek öğretim kurumuna başvuran öğrenciler KYK yurtlarına ne zaman başvurabilecekler?

Ek kontenjan öğrencileri yerleştirme başvuruları tamamlandıktan sonra KYK  yurtlarına başvurabileceklerdir

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share