Yüksek Seçim Kurulu Açıktan Personel Alım İlanı

 

Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatına; ilgili listede sayısı, yeri ve unvanı belirtilen yerlere personel alımı yapacaktır. Başvuru zamanı, şekli, yeri ve genel başvuru şartları ile ilgili bilgiler derledik.

Facebook Twitter Google+ Share
Başvurular; 07/03/2018 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 16/03/2018 tarihinde mesai bitimi itibariyle (saat 17.00’de) sona erecektir.Başvurular Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması ile yapılacak ve sistem tarafından otomatik olarak başvuru kayıt numarası verilecektir.
 
Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabilirler. 2016 KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adayların başvurusu kabul edilmeyecek.
 
Başvuru Genel Şartlar:
 
- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak,
- İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak,
- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
- 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
Başvuruda bulunmak isteyen adayların genel şartların yanında taşıması gereken özel şartlar da ayrıca belirtilmiştir.
 
Ayrıntılı Bilgi için TIKLAYINIZ
 
Gençlere kaçırılmayacak fırsat