Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, akademik açıdan başarılı olan  iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere 2020-2021 akademik yılı için Avrupa Koleji'nde (College of Europe) burs imkânı sağlanacaktır.

 

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursu

Program kapsamında burs almaya hak kazanan kişiler, Kolejin Bruges veya Natolin kampüslerinde, Avrupa Disiplinlerarası Çalışmaları, AB Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Çalışmaları, Avrupa Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Çalışmaları, Avrupa Ekonomik Çalışmaları ve Avrupa Hukuku Çalışmaları programlarından birinde yüksek lisans öğrenimi görecektir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

15 Ocak 2020'dir.

​Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adaylar, Burs başvuru formunu doldurup, fotoğraflı ve imzalı olarak posta yoluyla Avrupa Birliği Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Yapılan açıklamada, sürece ilişkin sorular için avrupakoleji@ab.gov.tr adresiyle iletişime geçilmesi gerektiği ve adaylara telefon yoluyla bilgi verilmeyeceği belirtildi.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share