Fulbrıght Prof. Dr. Aziz Sancar Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, 2015 Nobel Kimya ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın onuruna özel olarak düzenlenmiş bir doktora burs programı sunmaktadır. Fulbright Öğrenci Programının bir parçası olan burs, 2021-2022 akademik yılına yönelik olup Prof. Dr. Aziz Sancar’ın akademik danışmanlığında doktora eğitimi almak isteyen kişilere verilecektir.

 

Fulbrıght Prof. Dr. Aziz Sancar Bursu

Yapılan açıklamada, Fulbrıght Prof. Dr. Aziz Sancar Bursu süresi en fazla iki akademik yıldır ve North Carolina Üniversitesi’nin akademik takvimine ve programa bağlı olarak belirlenir. Doktora programının ikinci yılı için bursun devam etmesi, birinci yılın sonundaki akademik başarıya bağlıdır. Burs, doktora programının ilk iki yılını kapsadığından, geri kalan yıllar için bursiyerlerin gerekli maddi desteği kendilerinin (aile, üniversite, asistanlık, vb.) sağlaması gerekmektedir.

Burs haberlerini kaçırmamak için bizi İNSTAGRAM'da TAKİP EDİN

Bursa, aşağıda yer alan bölümlerin öğrencileri ve mezunları başvurabilmektedir:

  • Biyoloji (Hücre Biyolojisi, Mikrobiyoloji, Kanser Biyolojisi, vb.)
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik
  • Kimya
  • Kimya Mühendisliği
  • Biyokimya
  • Biyofizik
  • Biyomedikal Mühendisliği
  • Tıp

Tıp Fakültesi öğrencilerinin ya da mezunlarının lisans veya varsa yüksek lisans ortalamalarının 4.00 üzerinden 3.00 olması yeterlidir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

08 Nisan 2020'dir. 

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum tarafından yapılan burs başvuru duyurusunda burs başvuruların online olarak gerçekleşeceği ve online burs başvurusunda burs başvuru şartlarında belirtilen belgelerin sunulması ile başvuru kabul edilmektedir.

Online Burs Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share