Tayvan Lisans ve Lisans Üstü Eğitim Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Tayvan Milli Eğitim Bakanlığı, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde öğrencilere yurtdışı bursu vermektedir.

 

Tayvan Lisans ve Lisans Üstü Eğitim Bursu

Tayvan – Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ile birlikte başarılı Türk öğrencilerin Tayvan’da lisansyüksek lisans veya doktora eğitim görmesini teşvik etmek için Tayvan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aşağıdaki şartlarla burs verecektir.

Andorid uygulamamız indir

Lisans Bursu:

 • Süre: En fazla 4 sene
 • Okul harcı (MEB tarafından maksimum 40,000 NT(Tayvan Doları) tutarındaki miktar ödenecektir, aşan kısmı bursiyerin kendisi tarafından karşılanacaktır). Ayrıca ayda 15,000 NT (yaklaĢık 500 ABD Doları) eğitim görecegi üniversite tarafından öğrencinin banka hesabına burs olarak yatırılacaktır.

Yüksek Lisans Bursu:

 • Süre: En fazla 2 sene
 • Burs: Okul harcı (MEB tarafından maksimum 40,000 NT(Tayvan Doları) tutarındaki miktar ödenecektir, aĢan kısmı bursiyerin kendisi tarafından karĢılanacaktır). Ayrıca ayda 20,000 NT (yaklaĢık 665 ABD Doları) eğitim görecegi üniversite tarafından öğrencinin banka hesabına burs olarak yatırılacaktır.

Doktora Bursu:

 • Süre: En fazla 4 sene
 • Burs: Okul harcı (MEB tarafından maksimum 40,000 NT(Tayvan Doları) tutarındaki miktar ödenecektir, aşan kısmı bursiyerin kendisi tarafından karşılanacaktır). Ayrıca ayda 20,000 NT (yaklaĢık 665 ABD Doları) eğitim görecegi üniversite tarafından öğrencinin banka hesabına burs olarak yatırılacaktır. 

Burs Başvuru Şartları:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Ancak aynı zamanda Tayvan vatandaşı olmamak)
 • Eğitim düzeyi: En az Lise mezunu, iyi bir akademik geçmişe ve not ortalamasına sahip olmak;
 • Dil yeteneği:

           A. Eğitim dili tamamen İngilizce olmayan programlarda öğrenim görecek tüm adaylar için : TOCFL sınavına (Test of Chinese as a Foreign Language) katılıp ve en az Level 3 sertifikası alması gerekmektedir;

      B. Eğitim dili tamamen İngilizce olan programlarda öğrenim görecek tüm adaylar için : Belirtilen Ġngilizce sınavlardan en az birine katılmış ve yeterli puanı almış olmaları gerekir (TOEFL-iBT 61 , TOEIC 600, IELTS 5.5 veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı(YDS) 51 üzeri). Daha önce eğitim dili ingilizce olan bir okuldan mezun olan adayların yeterlilik sınavlarına katılmalarına gerek yoktur. Çince bilmesi avantajdır;

 • Tayvan genel kültür bilgisine sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Tayvan'da eğitimini sürdürürken yaĢam tarzına da uyum sağlayabilecek yeterlilikte olmak;
 • Sağlık durumu elverişli olmak;
 • Ahlaki değerlere sahip olmak;

Burs Başvurusu için Son Tarih

31 Mart 2019'dur.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

31 Mart 2019 tarihine kadar başvuru evraklarının Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonuna (Adresi: Resit Galip Cad. Rabat Sok. No. 16 G.O.P. 06700 Ankara Turkey) ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share