TEV ABD ve Batı Avrupa Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Avrupa ülkelerinde yüksek lisans eğitimi alacak belirli bölüm mezunu öğrencilerden yurtdışı burs başvurusu almaktadır.

 

TEV ABD ve Batı Avrupa BursuAndorid uygulamamız indir

Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Avrupa bursları, Bilgisayar, Sistem, Biyomedikal, Elektrik-Elektronik ve İletişim Mühendisliği, Moleküller Biyoloji, Genetik ve Kök Hücre (Bu alanlarında öğrenim görenler) İşletme Yönetimi,   (Mezun ve en az 2 yıl iş tecrübeliler) Yöneticilik,Eğitim Bilimleri, Hukuk, Mimarlık, (Bu alanlarda öğrenim görenler),Sürdürebilirlik, Teknoloji Politikası ve Yönetimi, Doğal Kaynaklar, Çevre Yönetimi, Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Elektrik, Endüstri, Makine, Kimya ve Fizik Mühendisliği öğrenimi görenler), Tarımsal ve Kırsal Kalkınma (Ziraat, işletme, Ekonomi öğrenimi görenler) Bitkisel Biyoçeşitlilik - Ekosistem Korunması (Biyoloji, Ziraat ve Orman Mühendisliği ile ilgili alanlardaöğrenim görenler) Müzik ve Plastik sanatlar bölümlerinde okuyan öğrencileri kapsamaktadır.

ABD ve Batı Avrupa bursları, Eylül-Ekim 2017’de yurt dışında yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsar. Burslar üniversitelerin öğrenim sürelerine göre (MBA, MSc, MA, MPhil) 9 - 21 ay verilir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamaları (1987 doğumlular müracaat edebilir.),
  • Yukarıda belirtilen dallarda öğretim yapan fakültelerin son sınıfında öğrenim görmeleri veya mezun olmaları (İşletme Yönetimi dalına yalnızca mezunlar başvurabilir.),
  • Yükseköğrenim süresince 4’lük sistemde en az 3 genel not ortalamasına sahip olmaları,
  • İngilizce dil bilgisinin yeterli olduğunu belgelemeleri, (TOEFL IBT en az 79–80, IELTS 6 Akademik olan)
  • Almanca, Fransızca veya İtalyanca bilen adayların ise bu ülkelerdeki üniversitelerde yüksek lisans öğrenimi yapabilecek seviyede dil hakimiyetine sahip olduklarını belgelemeleri, (Bu belgeler İstanbul Ankara ve İzmir’deki Alman, Fransız ve İtalyan Kültür derneklerinden alınabilir.)
  • İngilizce öğrenim yapacakların mesleki bilgilerinin yeterliliği, İşletme Yönetimi dalında GMAT, diğer dallarda GRE testleri ile ölçülecektir. Adaylar aldıkları testlerin toplam sonucunda %50’lik dilime girmeleri gereklidir.

Not: Batı Avrupa ülkelerindeki üniversiteleri adaylardan GRE sınav sonucu istemiyorsa adayın almasına gerek yoktur. Sadece yabancı dil sınav sonucunu vermesi yeterlidir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

Burs başvuruları sona ermiştir.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share