TEV-DAAD Almanya Master Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


Türk Eğitim Vakfı ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), 2017–2018 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Almanya’da master öğrenimi için müşterek burs verecektir

Facebook Twitter Google+ Share

Türk Eğitim Vakfı ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD),  2017–2018  öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Almanya’da;  Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlık), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman Dili ve Edebiyatı, İngiliz ve Amerikan Dili Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Programların dili İngilizce veya Almancadır. Bazıları iki dilde birden olabilmektedir.) Avrupa veya Uluslararası Hukuk (Hukuk öğrenimi görenler) ile yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görenlere master öğrenimi için müşterek burs verilecektir. 

  •        T.C. vatandaşı olanlar ve 30 yaşından büyük olmayanlar, 1987 doğumlular müracaat edebilir.)
  •        Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan fakültelerin son sınıfında öğrenim görenler veya mezun olanlar,
  •        Yükseköğrenim süresince 4’lük sistemde en az 3 genel not ortalamasına sahip olmak, (Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görenler ya da mezunlar müracaat edebilir.)
  •        Öğrenimin gerektirdiği yabancı dili (İngilizce veya Almanca) yüksek lisansı sürdürebilecek düzeyde bilmek. 

Son Başvuru 31 Mart 2017'dir. Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

Gençlere kaçırılmayacak fırsat
 

DİĞER YURTDIŞI BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ