TEV-DAAD Almanya Master Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Türk Eğitim Vakfı ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), 2019–2020 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Almanya’da master öğrenimi için müşterek karşılıksız burs verecektir.

 

TEV-DAAD Almanya Master Bursu

Andorid uygulamamız indir

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından, 2019–2020 öğretim yılında Dil Bilimleri, Diş Hekimliği, Eczacılık, Edebiyat, Fen Bilimleri, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sanat ve Tasarım, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, Şehir Planlama ve Tıp dallarında lisans eğitimini tamamlayan başarılı gençlere Almanya’da master eğitimi için müşterek karşılıksız burs verilecektir.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olanlar ve 30 yaşından büyük olmayanlar, (1989 doğumlular müracaat edebilir.)
  • Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan YÖK'e bağlı TC Sınırları içinde öğretim veren Üniversitelerin son sınıfında öğrenim görenler veya mezun olanlar,
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,
  • Öğrenimin gerektirdiği yabancı dili (İngilizce veya Almanca) yüksek lisansı sürdürebilecek düzeyde bilmek.

Burs Başvurusu için Son Tarih

28 Şubat 2019'dur.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burs başvuruları (Tüm belgelerin telli plastik dosyaya düzgünce takılıp,) En geç son başvuru tarihi 28 Şubat 2019 kadar TEV İstanbul Genel Merkezine iletilmesi ile gerçekleşmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share