TEV - Fransa Büyükelçiliği Ortak Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Türk Eğitim Vakfı ile Fransa Büyükelçiliği Yüksek Lisans öğrenimi Master1 ve Master2 için 2004 yılından itibaren aşağıda belirtilen şartlarda Fransa’da ortaklaşa yaşam gideri bursu vermektedir.

 

TEV - Fransa Büyükelçiliği Ortak Bursu

Burs başvurusunda her hangi bir alan sınırlaması yoktur, tüm alanlara açıktırEgitim dili Fransızca veya İngilizce olan programlar burs kapsamındadır. Programın eğitim diline göre istenen dil seviyesi: Fransızca için B2 veya İngilizce için B2 seviyesidir. 

TEV-Fransa Büyükelçiliği bursları Master1 ve Master2 kapsamlıdır ancak Master2’den kabul alanlar öncelikli olacaktır. Master1’den kabul alıp burs için uygun görülenlerin Fransa’daki bursları ancak başarılı ve uygun oldukları durumda şartlı olarak 2. yıla uzatılacaktır. Ayrıca Fransa’da yüksek lisans eğitim bursunun süresi Master2 için on aydır ve bu süre yenilenemez. Bununla birlikte burs pedagojik nedenlerden (staj, tez, vs) dolayı uzatılabilir. 

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olmaları ve 30 yaşından büyük olmamak, 1989 doğumlular müracaat edebilir.)
  • Lisans Genel Not Ortalamasının 4 üzerinden 3 olması, (YÖK'e bağlı Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görenler ya da mezunlar müracaat edebilir.)
  • Öğrenimin gerektirdiği dili (Fransızca veya İngilizce) yüksek lisansı sürdürebilecek düzeyde bilmek,

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Mart 2019'dur.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share