BUCOSEV Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Coşkunöz Eğitim Vakfı, kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, 2019-2020 eğitim öğretim yılında ülke genelinden karşılıksız burs başvurusu ve Bursa'da eğitim görecek öğrenciler için konaklama bursu başvurusu alacağını belirtti.

 

BUCOSEV Bursu

Vakıf burs başvuruları ve sonrası için yaptığı açıklamada, başvuru yapan öğrencilerin, akademik başarı, maddi durumları, demografik bilgileri gibi kriterler dikkate alınarak bağımsız bir sistematik tarafından öncelik sırasına dizileceğini, öncelik sırasına göre adaylar kontenjan doğrultusunda Burs Komitesi tarafından değerlendirilip ve burs verilecek öğrenci kontenjanı belirlenerek karara bağlanacağını belirtildi. Açıklamanın devamında, ilgili burs kontenjanına alınan bursiyer adaylarına bilgilendirme elektronik posta yolu ile yapılacağı ve bursiyer adaylarının bu elektronik posta ile süreç hakkında bilgilendirileceği belirtildi.

Burs Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Yurt içindeki kamu eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak. Özel Üniversiteler, Vakıf Üniversiteleri, Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim Programları kapsam dışındadır.
  • Öğrenimini tamamlayabilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak ve belirlenen kriterler çerçevesinde akademik olarak başarılı olmak.
  • Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak. (Disiplin cezası alan veya bu konuda yanlış beyanı tespit edilen öğrencinin bursu sona erdirilir.
  • Başka bir kurumdan maaş, ücret ve/veya burs (kamu kuruluşlarınca verilen burslar hariç) almıyor olmak.

Burs Başvurusu için Son Tarih

30 Eylül 2019'dur.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak gerçekleştirilmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share