ÇEKVA Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


ÇEKVA, Çorum nüfusuna kayıtlı 4 yıllık devlet üniversitelerinde okumaya hak kazanmış öğrencilere karşılıksız burs verecektir.

ÇEKVA Bursu

Vakıf yaptığı açıklamada burs başvurusunda bulunanacak öğrencinin, Çorum nüfusuna kayıtlı (farklı ilden olup, üniversite öncesi öğrenimini Çorum ve ilçelerinde tamamlamış olanlar, halen ailesi Çorum ve ilçelerinde ikamet edenler dahil), olması gerektiğini aksi durumda burs başvurusunda bulunmamalarını belirtti.

Andorid uygulamamız indir

Burs Başvuru Şartları:

  • Bursiyerler, vakıftan alınan burs ayı kadar bursu, mezuniyetinden en fazla 2 yıl içinde başlamak üzere, vicdani yükümlülük kapsamında; vakfa geri ödemekle sorumludurlar.
  • Çorum nüfusuna kayıtlı (farklı ilden olup, üniversite öncesi öğrenimini Çorum ve ilçelerinde tamamlamış olanlar, halen ailesi Çorum ve ilçelerinde ikamet edenler dahil),
  • 4 yıllık devlet üniversitelerinde okumaya hak kazanmış, (Özel Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde sadece %100 burslu okuyan öğrenciler dahil)
  • Başka bir kurumdan burs almayan (Başbakanlık ve KYK bursu hariç)
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyan ve
  • Başarılı: *Alttan hiç dersi olmayan öğrenciler (ortalama aranmayacaktır) ile;

*Alttan en fazla 1 dersten sorumluluğu olan ancak; not ortalaması 2.50 nin üzerinde olan (4'lük sistemde) öğrencilerin başvuruları kabul edilecektir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

22 Eylül 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak yapılmaktadır.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share