Çelikel Eğitim Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Çelikel Eğitim Vakfı, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde İstanbul'daki üniversitelerde okuyacak öğrencilerden karşılıksız burs başvurusu alacaktır.

 

Çelikel Eğitim Vakfı Bursu

Çelikel Eğitim Vakfı Bursu için 2019 YKS kontenjanları kapsamında, İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına ya da vakıf üniversitelerinin tam burslu lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazanmak ve kayıt yaptıracak olmak gerekmektedir. Bu şartları sağlayan öğrenciler burs başvurusunda bulunabilirler.

Çelikel Eğitim Vakfı yürüttüğü Alev Topları Bursunun Yılda 12 ay süre ile 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı için aylık burs desteği 700 TL olacaktır.

 Burs Başvuru Şartları:

  • 2019 YGS/LYS’ ye girmiş olan,
  • İstanbul’daki devlet üniversitelerinin lisans programlarına veya vakıf üniversitelerinin lisans programlarının tam burslu kontenjanlarına yeni kayıt hakkı kazanmış ve kayıt hakkı kazandığı program için Üniversiteye kayıt işlemlerini tamamlamış/tamamlayacak olan,
  • Merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alan lisans programlarına yeni kayıt hakkı kazananlardan ilgili lisans programına yerleştirme puan türünde aşağıda belirtilen başarı sıralamaları dâhilinde olan,
  • Ailede kişi başına düşen aylık ortalama net gelir seviyesi 2.000 TL ve altı olan her aday başvurabilir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

03 Eylül 2019'dur.

Burs başvuruları sona ermiştir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak gerçekleştirilmektedir.

İNTERNETTEN ANKET DOLDURUP KAZANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share