Gürsoy Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Gürsoy Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki okullarda okuyan başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs verecektir. 

 

Gürsoy Vakfı Bursu

Andorid uygulamamız indir

Gürsoy Vakfı, kamuya açık (Grup Dışı olarak ifade edilir) ve Gürsoy Grup Şirketleri çalışanlarının çocuklarına ya da bakmakla yükümlü oldukları kardeşlerine (Grup İçi olarak ifade edilir) olmak üzere, 2 kategoride burs vermektedir.

A)  KAMUYA AÇIK BURS   

Gürsoy Vakfı’nın kamuya açık burs fonu, sadece üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarını kapsar. Kamuya açık burs fonunda bölüm kıstası bulunmamaktadır. 

Üniversite bursu tahsisinde:

a) Ailede en fazla kazanan kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (mesai hariç) 54.000 TL ve altında olduğuna dair belge,

b) Yeni kazananlar için LGS Türkiye sıralaması, ara sınıfta okuyan öğrencilerin başvurmaları halinde, bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 4 üzerinden 2,50 olması ve öğrencilerin hiçbir dersten kalmamış olmaları gerekmektedir.   

c)  Konservatuvar müzik öğrencileri için en fazla 5 kişilik bir kontenjan ayrılmıştır. Başvurular, müzik dünyasında referans kabul edilecek akademisyen ya da sanatçıların tavsiyeleri üzerine alınıp, Gürsoy Vakfı Yönetim Kurulu onayına sunulur.   

B) VELİSİ GÜRSOY GRUP ÇALIŞANI OLAN ÖĞRENCİLERE TAHSİS EDİLEN BURS

Gürsoy çalışanlarının çocuklarına ve bakmakla yükümlü oldukları kardeşlerine tahsis edilen bursları kapsar. (1. Derece yakın; anne-baba-kardeş)

Grup içi burs tahsisinde kullanılan seçim yöntemi, başarıyla doğru, gelir seviyesi ile ters orantılı olarak çalışan bir formüle dayanır. Diğer bir ifadeyle, daha başarılı ve daha düşük gelir seviyeli adaylar burs değerlendirme sürecinde diğer adayların önüne geçer. 

İstenilen belgeler burs başvuru formu ile info@gursoyvakfi.org adresine gönderilmesi gerekmektedir. 

Son başvuru tarihi 15 Eylül 2018'dir.

Başvurular sona ermiştir.

İhtiyacı olan öğrencilere BURS gibi fırsat ANKET DOLDUR KAZAN

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share