Kocaeli Üniversitesi Vakfı Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Kocaeli Üniversitesi Vakfı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli, güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencilerine burs sağlamaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Vakfı BursuAndorid uygulamamız indir

Başvuru Koşulları:

  • Kocaeli Üniversitesi öğrencisi olmak veya üniversitede uluslararası öğrenci olmak.
  • Maddi desteğe ihtiyacı olmak ve bu durumunu belgelendirmek.
  • Sabıka kaydı olmamak ve disiplin cezası almamış olmak.
  • Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, asgari ücret ve üzerinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışmamak veya gelire sahip olmamak.
  • Bu yönergede belirlenen asgari başarı kriterlerine haiz olmak.

Başvurusu Kabul Edilmeyecekler:

  • KYK Geri Ödemesiz ( Başbakanlık ) bursu olanlar,
  • Ayda 300 TL üzeri özel kuruluşlardan burs alanlar,
  • En az asgari ücret karşılığı sigortalı çalışanların burs başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başarı Kriterleri:

Kocaeli Üniversitesi Vakfı tarafından sağlanan burslar, hazırlık sınıfı dahil tüm üniversitede öğrenim görmekte olan öğrencilere verilir. Bu çerçevede;

  • Hazırlık ve hazırlık sınıfı okumayan birinci sınıf öğrencileri için; adayın merkezi yerleştirmedeki genel sıralaması değerlendirme göz önünde bulundurulur.
  • Ara sınıflar için; bir önceki yıl/dönemde alttan en fazla 2 dersi olup genel başarı ortalaması 2 ya da 100’lük sistemde 65 not ortalaması üzerinde olan adaylar asgari başarı kriterini sağlar. Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler ara sınıf olarak değerlendirilir.

Eklenecek Belgeler:

KÜV Burs Ön Başvuru Formu”na; (indirmek İçin TIKLAYINIZ)

Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS, YGS, DGS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini,

Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).

Hak Kazanan Tüm Öğrenciler; Nüfus Müdürlüğünden alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Muhtarlıktan İkametgah Belgesi de alınabilir), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf, öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi, öğrenci adına alınmış SGK dökümü, ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka belgesi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge, E Devlet sorgulama adresinden anne – baba adına kayıtlı mal varlığını gösterir döküm belgesi) ekleyerek Kocaeli Üniversitesi Vakfı merkezine verirler.

Vakıf Adres Bilgileri: Çukurbağ Mah. İnönü Cad. Erkan Apt. D:1 K:1 No:177 / 2 İzmit / KOCAELİ

Son Başvuru Tarihi 30 Eylül 2018'dir.

Burs başvuruları sona ermiştir.

AIRBNB ile Misafir Edin Para Kazanın
 

DİĞER BURS HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share