SACDD Tezli Yüksek Lisans Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2019-2020 Öğretim yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

 

SACDD Tezli Yüksek Lisans Bursu

Dernek, 2019-2020 öğretim yılında karşılıksız burslardan, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin hukuk fakültelerinde öğrenim gören, başarılı, eğitim desteğine gereksinimi olan, T.C. vatandaşı Kadın ve çocuk hakları alanlarında tezli yüksek lisans yapanlara öncelik tanıyacağını, ayrıca vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler için % 100 bursluluk şartı aranacağını belirtti.

Burs Başvuru Koşulları:

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin hukuk fakültelerinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
  • Maddi olanakları yetersiz olmak.
  • Lisans mezuniyet dereci; 4 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 2,70; 100 üzerinden not verilen üniversitelerde de en az 70 olmak.
  • Vakıf Üniversitelerinde öğrenim görüyor ise tam burslu (%100) olmak.
  • Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine bağlı olmak.

Burs Başvurusu için Son Tarih

07 Ekim 2019'dur.

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online olarak gerçekleşmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share