TOG Öğretmen Çocuğu Bursu

Bu bölümde verilen bilgiler, burs veren kurumların kamuoyuna yaptığı açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda doğacak sorumluluk bu kurumları bağlamaktadır.


 

Toplum Gönüllüleri Vakfı, anne ya da babası (veya ikisi de) öğretmen olan üniversite öğrencilerinden karşılıksız burs başvuları almaktadır.

 

TOG Öğretmen Çocuğu Bursu

Vakıf tarafından yapılan burs duyurusunda; TOG Öğretmen Çocukları Bursuna başvurmak için önceden gönüllü olma şartı aranmadığı, başvuru yapmak için vakıf /devlet üniversitesi, 1.öğretim/2.öğretim ayrımı olmadığını, burs alan öğrencilerin burslarının devam etmesi için haftada en az 4 saat TOG faaliyetlerine katılmaları gerektiği, bursiyerlerin gönüllülük faaliyetlerini takip etmeleri kendi sorumlulukları olduğu belirtilmiştir.

Burs Başvuru Formuna Eklenecek Belgeler:

  • 2018 - 2019 yıl sonu transkripti ( ara sınıflar için) (e-devletten alınabilir)
  • ÖSYM Sonuç belgesi (yeni sınıflar için) (e-devletten alınabilir)
  • Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir)
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü'nden gelirsizlik belgesi.

Burs Başvurusu için Son Tarih

02 Ekim 2019'dur

Burs başvuruları sona erdi.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, online burs başvurusu ile gerçekleşmektedir. İstenilen belgeler online burs başvuru sırasında yüklenmektedir.

AIRBNB ile Turistleri Misafir Edin Para Kazanın

 

Sosyal Medyada Paylaş

Facebook Twitter Whatsapp Share